Przejdź do treści

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP z dnia 27 maja 2026 r.

W dniu 27 maja 2026 r. Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wydał Obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy - Prawo zamówień publicznych. 

Zachęcamy do zapoznania się z pełną treścią aktu, która zawiera aktualne brzmienie przepisów.

Ustawa z dnia 5 sierpnia 2025 r. o certyfikacji wykonawców zamówień publicznych

Ustawa z 5 sierpnia 2025 r. wprowadza certyfikację firm startujących w przetargach publicznych, co ma ułatwić udział w zamówieniach i zwiększyć przejrzystość rynku.

Obwieszczenie Marszałka Sejmu RP w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo zamówień publicznych

W dniu 19 sierpnia 2024 r. Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej wydał obwieszczenie w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu ustawy – Prawo zamówień publicznych.

 

 

ZMIANA SIEDZIBY KANCELARII

Szanowni Klienci, 

Od 1 października zapraszamy do naszego nowego biura przy ulicy Reymonta 24/10 w Katowicach (na końcu korytarza na 1 piętrze). 

Wsparcie prawne przy wyjaśnianiu zarzutu rażąco niskiej ceny

Zgodnie z art. 224 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. 2022 poz.

Nabór na stanowisko sekretarki

Zapraszamy do aplikowania na stanowisko sekretarki w Kancelarii Radców Prawnych Klatka i Partnerzy z siedzibą w Katowicach przy ul. Dąbrowskiego 22/105. Oferujemy umowę o pracę na zastępstwo. Praca na pełnym etacie w godzinach 8.30 -16.30.   Zadania na stanowisku sekretarki: - odbieranie i wysyłanie poczty, - pilnowanie terminów wyznaczonych przez sądy, prokuraturę, kancelarie komornicze, urzędy lub inne organy do wysyłki dokumentów, - prowadzenie dziennika korespondencji przychodzącej i wychodzącej, - odbieranie i odpowiadanie na e-maile, - umawianie spotkań z klienta

Zamówienia in-house w transporcie publicznym

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem radcy prawnego Agnieszki Dylong opublikowanym na łamach Przetargów Publicznych nr 2/2021 w którym analizuję zasady udzielania zamówień in-house z zakresu transportu publicznego.    

Brak kosztorysu a odrzucenie oferty

Na łamach Przetargów Publicznych nr 1/2021 radca prawny Agnieszka Dylong analizuje skutki niedołączenia do oferty kosztorysu ofertowego w zależności od rodzaju wynagrodzenia przewidzianego w umowie: kosztorysowego bądź ryczałtowego.  Podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czy w takiej sytuacji oferta powinna być odrzucona czy też możliwe jest jej uzupełnienie.