Aktualność informacji z KRK

Aktualnie, zgodnie z art. 26 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych, dokumentów potwierdzających m.in. brak podstaw wykluczenia żąda się tylko od wykonawcy najwyżej ocenionego. Z przepisu tego wynika zarazem, że dokumenty te powinny być aktualne na dzień ich złożenia...

Czy zamawiający może unieważnić postępowanie, gdy nie otrzymał środków na ten cel?

Tak. Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia (niezależnie od źródła pochodzenia tych środków), nie zostały mu przyznane, przy czym możliwość unieważnienia postępowania na tej podstawie należy przewidzieć w...

Czy w przypadku gdy zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu...

Czy w przypadku gdy zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, wykonawca może zobowiązać się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia?

Czy wykonawca wraz z ofertą składa oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej?

Nie. Zgodnie z art. 24 ust. 11 Prawa zamówień publicznych, wykonawca ma obowiązek przekazać zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji, o których mowa w art. 86 ust. 5, tj. m.in. dotyczących firm i adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie.

Strony