Przejdź do treści

Zamówienia in-house w transporcie publicznym

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem radcy prawnego Agnieszki Dylong opublikowanym na łamach Przetargów Publicznych nr 2/2021 w którym analizuję zasady udzielania zamówień in-house z zakresu transportu publicznego.    

Brak kosztorysu a odrzucenie oferty

Na łamach Przetargów Publicznych nr 1/2021 radca prawny Agnieszka Dylong analizuje skutki niedołączenia do oferty kosztorysu ofertowego w zależności od rodzaju wynagrodzenia przewidzianego w umowie: kosztorysowego bądź ryczałtowego.  Podejmuje próbę odpowiedzi na pytanie czy w takiej sytuacji oferta powinna być odrzucona czy też możliwe jest jej uzupełnienie.

Brak kosztorysu a odrzucenie oferty – Radca prawny Agnieszka Dylong w miesięczniku Przetargi Publiczne

W styczniowym wydaniu Przetargów Publicznych ukazał się artykuł radcy prawnego Agnieszki Dylong „Brak kosztorysu a odrzucenie oferty”.   http://www.przetargipubliczne.pl/archiwum/art,9190,brak-kosztorysu-a-odr...

Rozporządzenia do nowego Prawa zamówień publicznych

Tuż przed końcem roku, 30 i 31 grudnia 2020 r. zostały opublikowane (zresztą jeszcze nie wszystkie) rozporządzenia do nowej ustawy Prawo zamówień publicznych, w tym niezwykle ważne dla zamawiających rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy. W końcu możliwe jest więc przygotowywanie postępowań w oparciu o nowe przepisy.

Artykuł Radcy Prawnego Agnieszki Dylong "Wokół zamówień IN-HOUSE" na łamach Monitora Zamówień Publicznych

Zapraszamy do lektury artykułu Radcy Prawnego Agnieszki Dylong ukazanego w Monitorze Zamówień Publicznych  NR 10-11 pod tytułem „Wokół zamówień IN-HOUSE”, w  którym porusza m.in. zagadnienia naruszeń konkurencji, niewydolności rynku, rozstrzygnięć KIO i inne.   https://radca.prawny.com.pl/artykul-radcy-prawnego-agnieszki-dylong-na-l...

Zmiana nowego Prawa zamówień publicznych

Ustawa o zmianie nowego Prawa zamówień publicznych została właśnie opublikowana w Dzienniku Ustaw pod poz. 227. Ostatecznie więc wiadomo, że w nowych przepisach nie będzie zamówień bagatelnych. Natomiast nadal nie zostały uchwalone akty wykonawcze do nowego Prawa zamówień publicznych.

Removing Barriers to Public Transport Integration in Poland Report June

Removing Barriers to Public Transport Integration in Poland Report June https://documents.worldbank.org/en/publication/documents-reports/documentdetail/693031469015891260/removing-barriers-to-public-transport-fare-intergration-in-poland-key-directions-and-change

Brak ogłoszenia wstępnego w trybie rozporządzenia 1370/2007

Art. 7 ust. 2 rozporządzenia (WE) nr 1370/2007 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 23 października 2007 r. dotyczące usług publicznych w zakresie kolejowego i drogowego transportu pasażerskiego przewiduje obowiązkowe wstępne ogłoszenia informacyjne dla zamówień, których rozporządzenie to dotyczy. Takie ogłoszenia są również przewidziane w Prawie zamówień publicznych, lecz nie mają one charakteru obowiązkowego. Powstały więc wątpliwości jakie jest skutek niedopełnienia obowiązku określonego w art. 7 ust.

Referencje PKS POŁUDNIE sp. z o.o. na rzecz kancelarii

W dniu 12 kwietnia 2019 r. kancelaria otrzymała rekomendację firmy PKS POŁUDNIE sp. z o.o. PKS POŁUDNIE sp. z o.o. potwierdza skuteczność i profesjonalizm radcy prawnego Jędrzeja Klatki oraz radcy prawnego Agnieszki Dylong w zakresie prawa transportowego i prawa zamówień publicznych.

Aktualność informacji z KRK

Aktualnie, zgodnie z art. 26 ust. 1 i 2 Prawa zamówień publicznych, dokumentów potwierdzających m.in. brak podstaw wykluczenia żąda się tylko od wykonawcy najwyżej ocenionego. Z przepisu tego wynika zarazem, że dokumenty te powinny być aktualne na dzień ich złożenia.
Subskrybuj Radca Prawny