Czy w przypadku gdy zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu...

Czy w przypadku gdy zdolności techniczne lub zawodowe lub sytuacja ekonomiczna lub finansowa, podmiotu trzeciego nie potwierdzają spełnienia przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tych podmiotów podstawy wykluczenia, wykonawca może zobowiązać się do osobistego wykonania odpowiedniej części zamówienia?

Czy wykonawca wraz z ofertą składa oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej?

Nie. Zgodnie z art. 24 ust. 11 Prawa zamówień publicznych, wykonawca ma obowiązek przekazać zamawiającemu oświadczenie o przynależności lub braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w terminie 3 dni od dnia zamieszczenia na stronie internetowej zamawiającego informacji, o których mowa w art. 86 ust. 5, tj. m.in. dotyczących firm i adresów wykonawców, którzy złożyli oferty w terminie.

Strony